Úspěchy v účetní soutěži Zaúčtuj to!

V úterý 6. 6. 2023 se v Praze konalo základní kolo účetní soutěže Zaúčtuj to! Do boje bylo nominováno šest vybraných studentů z 3. ročníku a jeden náhradník.

V první části soutěže všechny soutěžní týmy řešily případovou studii, která obsahovala 5 agend k zaúčtování. Tým Vinohradská 1 se po prvním kole umístil na průběžném 7. místě a tým Vinohradská 2 na průběžném 10. místě. Do druhého kola už postupovalo jen 15 týmů, které se dle pořadí losovaly do 3 skupin. Tým Vinohradská 1 byla rozlosována do skupiny A, tým Vinohradská 2 do skupiny B. Zde týmy soutěžily v soutěži Riskuj. Zvolená strategie byla v tomto kole nesmírně důležitá a zásadní. I přes ne úplně výhodnou pozici naši studenti prokázali vysokou úroveň vědomostí a také obrovské sebevědomí, když na plné čáře a s přehledem nad ostatními soutěžícími zvítězili. Vinohradská 1 a 2 tedy postupovala dál do finále. Zde už soutěžilo jen 6 týmů (vždy první dva postupující ze skupin druhého kola). Finále (3. kolo) pokračovalo ve stejném konceptu soutěže Riskuj, avšak s větším počtem otázek a herními bonusy. Po dramatickém boji se do GRAND finále ČR konaného na konci června v Brně probojovaly oba týmy naší školy!

Na druhém místě se umístil tým Vinohradská 2 ve složení Adam Bernard, 3. B, Kateřina Schubertová, 3.B a Michaela Štulová, 3.B.

Na třetím místě se umístil tým Vinohradská 1 ve složení Matouš Michalko 3.B, Lukáš Pokorný, 3. B, a Eliška Sluníčková, 3. C. Jako náhradník a podpora v backstage byla studentka Nikola Lišková, 3.B.

Všem zúčastněným gratulujeme ke skvělému výkonu a budeme držet palce v celorepublikovém kole účetní soutěže Zaúčtuj to! na konci června v Brně!