Regionální veletrh FIF 2023

Regionální veletrh FIF 2023

17. Regionální veletrh fiktivních firem Praha

Obchodní akademie Vinohradská, Praha 2,  25. ledna 2023

 

  Regionální veletrh fiktivních firem mohl v roce 2023 konečně po třech letech proběhnout za fyzické přítomnosti všech zúčastněných a nebyl poznamenán covidovými opatřeními.Fiktivní firmy mohly bojovat o medailové pozice v pěti soutěžích: O nejlepší leták, v Tajné soutěži, O nejlepší prezentaci v odborném a diváckém hodnocení a v hlavní soutěži O nejlepšího prodejce veletrhu.

  17. Regionálního veletrhu Praha se zúčastnilo 37 firem z 12 měst, mezi kterými byly Praha, České Budějovice, Kolín, Mělník, Pardubice, Neveklov, Příbram, Plzeň, Žatec, Hodonín, Kladno a Domažlice.

  Soutěž O nejlepší leták byla vyhodnocena před samotným veletrhem. V průběhu prosince a ledna mohli zájemci posílat do soutěže své návrhy.  Nakonec poslalo svůj leták 31 fiktivních firem. Hodnotilo se splnění povinných náležitostí, dále nadčasovost, originalita, barevná sladěnost. Soutěž nakonec vyhrála fiktivní firma Valerinky dobrotinky, s.r.o. Na 2. místě se umístila Metropolitní univerzitní banka, a.s. a 3. místo obsadila YRESUMY, s.r.o.

Tajná soutěž tentokrát spočívala v hodnocení vizitky prodejců jednotlivých fiktivních firem. Hodnotila se originalita, design a zároveň gramatická správnost. Nejlepší vizitkou se podle odborné poroty mohla pochlubit Anthea, s. r. o. Na druhém místě skončila firma Cleaners, s. r. o. a třetí místo obsadila firma Metropolitní univerzitní banka, a.s.

  Celkem 31 firma se odhodlaně přihlásila do soutěže prezentací. Odborná porota pod vedení Mgr. Vladislavy Kolářové a Mgr. Iva Vosky vyhodnotila fiktivní firmu AirCafé, s.r.o. jako nejlepší, zatímco porotě složené z návštěvníků se nejvíce líbila fiktivní firma Plzeňská první fiktivní banka, a.s. Druhé a třetí místo obsadily u odborné poroty fiktivní firmy Moher, s. r. o. a Trash, s. r. o. U návštěvnické poroty skončila na druhém místě firma NECVA kafé, s. r. o. a na třetím místě firma Cleaners, s. r. o.

  Hlavní soutěž, která zahrnovala prodejní činnost/obchodování na stánku, vyhotovení prodejních dokladů, komunikaci v cizím jazyce a výzdobu stánku, zcela ovládla firma SPEEDO, s.r.o. z Domažlic. Druhé místo obsadila firma Metropolitní univerzitní banka, a.s. z Prahy - Strašnic. Třetí místo získala firma Anthea, s. r. o. z Pardubic.

  Všem odměněným firmám srdečně gratulujeme. Ostatním děkujeme za účast. A všechny co nejsrdečněji zveme na příští rok, a to na středu 24. ledna 2024, k účasti na 18. ročníku Regionálního veletrhu fiktivních firem Praha, který se bude který se bude opět konat na OA Vinohradská, Praha 2.

 

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ 17. RVFF 2023

O nejlepší leták:

·  1. místo - Valerinky dobrotinky, s.r.o.

·  2. místo - Metropolitní univerzitní banka, a.s. a

·  3. místo - YRESUMY, s.r.o.

 

O nejlepší prezentaci – odborná porota:

·  1. místo – AirCafé, s.r.o.

·  2. místo – Moher, s. r. o.

·  3. místo - Trash, s. r. o.

 

O nejlepší prezentaci – laická porota:

·  1. místo – Plzeňská první fiktivní banka, a.s.

 

·  2. místo – NECVA kafé, s. r. o.

 

·  3. místo – Cleaners, s. r. o.

 

Tajná soutěž – nejlepší vizitka:

·  1. místo – Anthea, s. r. o.

·  2. místo – Cleaners, s. r. o.

·  3. místo – Metropolitní univerzitní banka, a.s.

 

Hlavní soutěž O nejlepšího obchodníka:

1. místo - SPEEDO, s.r.o. z Domažlic

2. místo - Metropolitní univerzitní banka, a.s. z Prahy - Strašnic

3. místo- Anthea, s. r. o. z Pardubic

 

  Za organizační tým 

   Ing. Alena Fuňková, Ph.D.

 

fotogalerii naleznete na adrese: https://sites.google.com/oavin.eu/veletrh-fif/fotogalerie

autorem fotografií je Mgr. Vladimír Císař