Soutěž Matematický Náboj

V pátek 21. dubna se devět studentů naší školy zúčastnilo soutěže Matematický Náboj. Ve stejnou dobu řešilo stejné úlohy téměř pět tisíc studentů ve dvanácti zemích světa ve dvou kategoriích – Junior (studenti 1. a 2. ročníku) a Senior (bez věkového omezení). V Praze soutěžilo v každé kategorii rovných sto týmů.

V kategorii Junior nás reprezentovali Lukáš Salač z 1. D, Šimon Vaněk z 2. A a trojice dívek z 2. B – Anička Faresová, Kamila Havránková a Anežka Opičková. Jejich dojmy ze soutěže? „Bylo to těžké… Ale užili jsme si to.“ Dařila se jim týmová práce a řešení úloh je bavilo.

Jonáš Prager ze 3. C a jeho vrstevníci ze 3. A Jan Matoška, Václav Joe Sluka a Martin Kabát soutěžili s těmi staršími. Zařazení do kategorie „Senior“ přijali se smíchem: „To je v mém životě poprvé, kdy mě tak někdo označil.“ (Naštěstí je to nevedlo k nárokování si míst k sezení v MHD cestou domů.) Po soutěži byli unavení, prý to bylo hodně těžké. Aby ne, soutěž organizuje Matfyz, tedy Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Všichni studenti si zaslouží naše uznání, protože vytrvale řešili obtížné úlohy neškolského typu po dobu 120 minut.

- Mgr. Kateřina Pilzová -

Soutěž Matematický Náboj Soutěž Matematický Náboj