5. regionální veletrh FIF

Máme za sebou již 5. ročník úspěšného regionálního veletrhu fiktivních firem. I ve středu 26. 1. 2011 si, stejně jako v minulých letech, našlo cestu na naši školu mnoho firem ze škol z Prahy i okolí, včetně zastoupení až z Českých Budějovic. Celkový počet účastníků se nakonec zastavil na počtu 40 firem z 15 škol. Naši akademii reprezentovaly všechny firmy, které u nás působí. Jmenovitě to byly zážitková agentura Adroš, s. r. o., marketingová a pořadatelská agentura Bluesquare, s. r. o., cestovní kancelář Crackdown, s. r. o. a realitní kancelář Happy House, s. r. o..

Organizační stránku veletrhu měla na starost výše zmíněná firma Bluesquare, s. r. o. Kromě organizace slavnostního zahájení veletrhu a jeho zakončení s předáváním cen, zajišťovala tato fiktivní firma také občerstvení pro porotu a pedagogický doprovod účastníků veletrhu. Občerstvení pro návštěvníky zajišťovali studenti marketingu Ing. Zdenky Mlčochové ve své kavárně U Mloka. Pro ty, kteří si chtěli od obchodování odpočinout i jinak, než posezením v kavárně, připravil RNDr. Stanislav Koňařík promítání nejlepších reklamních spotů z celého světa, jakožto inspiraci z oblasti marketingu.

Krom hlavní náplně veletrhu, kterou bylo obchodování a navazování nových obchodních kontaktů, mohly firmy soutěžit o nejlepší elektronickou prezentaci. Do této soutěže se přihlásilo 19 firem a jejich prezentace hodnotila nejen odborná porota, ale i diváci, kteří se na jejich veřejné promítání přišli podívat. V názoru na jednotlivé prezentace se ve většině případů shodla porota s diváky, a tak zcela shodně obsadily 2. a 3. místo stejné firmy jak v hodnocení odborném, tak laickém. 3. místo připadlo pivovaru z OA Liberec Jizeran, s. r. o. a 2. místo získala naše realitní kancelář Happy House, s. r. o.. Vítězové byli již odlišní. Diváckou cenu za nejlepší prezentaci si z veletrhu odnesli prodejci exotické zvěře z OA v Příbrami ExoTico, s. r. o., zatímco u odborné poroty zvítězila zážitková agentura Splněný sen, s. r. o. z OA v Mostě.

Nejvýznamnějším oceněním, které firma může na regionálním veletrhu získat, je cena odborné poroty za stánek. V této ceně se hodnotí nejen vzhled stánku, ale také propagační materiály, přístup k zákazníkům a celková prezentace firmy. Z široké konkurence 40 firem nakonec nejlépe skončili tito obchodníci: pořadatelská a marketingová agentura Frag Art, s. r. o. z pražské PB - VOŠ a SŠ managementu, s. r. o. na 3. místě, již výše zmíněná společnost ExoTico, s. r. o. na 2. místě a celkovým vítězem veletrhu se stala cestovní kancelář American Dreams, s. r. o. z pražské OA Hovorčovická.

Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným srdečně děkujeme za účast a těšíme se na shledání na příštím ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem. Z toho letošního si ještě můžete prohlédnout několik fotografií a video.

Fotografie z veletrhu