Literární exkurze, Karel Čapek

Ve čtvrtek 1.6.2023 jsme se vypravili do míst, kde pobýval Karel Čapek (9.1.1890-25.12.1938) - český spisovatel, dramatik, kritik a novinář. První část cesty jsme absolvovali příměstským busem ze Smíchovského nádraží do Dobříše, Průmyslová zóna a odtud jsme pokračovali pěšky do obce Stará Huť a dál k domu na Strži, kde spisovatel rád pobýval, a kde je v současnosti i jeho Muzeum. V kouzelném prostředí okolí domu jsme si zopakovali život a dílo tohoto spisovatele, vnímali jsme inspiraci k jeho literární tvorbě, zaposlouchali jsme se do úryvků z Anglických listů. Za domem u sochy Dášeňka jsme si poslechli pohádku o vodníkovi a opět jsme vnímali krásy jazyka, kterého spisovatel používal.

Ze Strže jsme se vydali do Dobříše cestou přes Anglický park, který obklopuje zámek v Dobříši. Krásně jarně-letní počasí umocnilo příjemný zážitek z prožitého. Cestu jsme zakončili na náměstí v Dobříši odkud jsme se vrátili zpět do svých domovů.

Byla to kouzelná exkurze, která nám přinesla velmi mnoho a Karel Čapek je pro nás spisovatelem, ze kterého nemáme obavy, jestliže si jej u maturity vytáhneme.

- 3.L a Mgr. Vladislava Kolářová -

Literární exkurze, Karel Čapek Literární exkurze, Karel Čapek Literární exkurze, Karel Čapek Literární exkurze, Karel Čapek Literární exkurze, Karel Čapek 
Literární exkurze, Karel Čapek Literární exkurze, Karel Čapek  Literární exkurze, Karel Čapek