Úspěch naší fiktivní firmy na on-line veletrhu Podzimní Příbram

Dne 11. listopadu 2020 se naše škola zúčastnila veletrhu fiktivních firem Podzimní Příbram, který se letos vzhledem k epidemiologické situaci konal distančně on-line.

Do soutěží se přihlásilo 24 firem z celé republiky a proběhly čtyři soutěže, které hodnotila vždy nezávislá odborná porota. Tři z nich byly hodnoceny průběžně ještě před veletrhem. Prezentace firem probíhala živě a její podmínkou bylo použití angličtiny. Za naši školu se zúčastnily dvě fiktivní firmy čtvrtých ročníků: Čerstvá šťáva z Vinohrad, s.r.o. a CastYou, s.r.o.

Při prezentacích pomocí Microsoft Teams bylo sice dáno na začátku pořadí prezentujících, ale kvůli technickým problémům mnoha z nich musely být v obraze a ve střehu všechny firmy, neboť nevěděly, kdy na ně vlastně přijde řada. Nicméně všem se podařilo odprezentovat a mohl začít test odborných znalostí, který proběhl za podpory Google Forms, a kterého se zúčastnili zaměstnanci soutěžících fiktivních firem.

A jak to vše dopadlo? Naše firma Čerstvá šťáva z Vinohrad, s.r.o. získala 2. místo za nejlepší leták, který porotu zaujal perfektním barevným podtónem a zajímavým marketingovým tahem v podobě nejasného obsahu nápoje, který více přiláká zákazníky k ochutnání. Moc gratulujeme a už se těšíme na veletrh příští rok, který snad proběhne za osobní účasti v příbramské sokolovně.

 - Ing. Alena Fuňková, Ph.D. -

Vytisknout